portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Energooszczędne - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Energooszczędne - sprawy osiedlowe » Forum » Wizyta na budowie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wizyta na budowie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kamlan 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Sob Cze 25, 2011 15:16
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 22:58    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

a więc tak - co do bramy na garażu jak wyjechaliście sprawdzałem i działało wszystko ok - być może ktoś ręcznie otworzył i wtedy się z automatu nie zamyka?

temperaturę mamy ustawioną na 21 stopni i tak na oko jest 22... ale ciężko to stwierdzić gdyż termometr lata z miejsca na miejsce i znajduje się często przy oknach lub innych źródłach ciepła (czajnik, kuchenka) ... odczucia jednak są takie, że jak się siedzi w stroju plażowym to po jakimś czasie chłodno...

Z domofonem bywa różnie... Czasem działa czasem nie... Jednak mam wrażenie, że przy włączonym telewizorze mogą być problemy, żeby go usłyszeć... Tak czy inaczej widać, że nad systemem trwają prace co jest pocieszające.


Co do wtopionej kasy... Ja na razie nie czuję, żebyśmy wtopili... Jest sporo nerwów i przepychanek ale mieszkanie jest zrobione w miarę ok. Nie powiedziałbym o jakimś mega standardzie ale tragedii nie ma. Jakość przeciętna. Obsługa już nie za bardzo... Informacji brak... Nie informuje się nas o niczym. Kiedy będzie odbiór części wspólnych itp. Nie wiadomo kiedy będzie płot... Cały czas są informacje, że już wszystko jest zrobione albo będzie za chwilę ale... później wychodzi, że jeszcze coś albo, że nie do 15tego ale do 30tego, coś będzie w marcu a coś w maju... Brakuje chodników, brakuje płotu, brakuje altany "śmietnikowej" brakuje --- pewnie jeszcze z 10 tematów by się znalazło ale o nich nie wiemy... Tak czy inaczej podsumowując nie uważam, że pieniądze są stracone... Bardziej uważam, że jestem ignorowany, niedoinformowany, niedoinformowany i niedoinformowany. Wiele informacji które uzyskaliśmy przy zakupie mieszkań okazało się nieprawdziwych. Zmiany następowały bez uzgodnienia a nawet bez jakiejkolwiek informacji. Część tych zmian jak na przykład brak podjazdu do budynku B jest bardzo istotna z punktu widzenia mieszkańców a część już mniej jak na przykład brak turbin na dachu... Płot powstający ze zwykłej siatki który troszkę nie przypomina tego na makiecie i budynkach znajdujących się naprzeciwko... To tylko przykłady. TZ ma kosmiczny poślizg przy tej inwestycji - to fakt. Jednak najwięcej stracili na braku informacji lub na wprowadzaniu nas w błąd. Myślę, że gdybyśmy byli rzetelnie informowani od początku to byśmy podejmowali bardziej świadome decyzje i byłoby mniej niedomówień i pretensji. Jeżeli celem TZ było sprzedanie mieszkań za wszelką cenę to osiągnęli sukces jednak teraz się to mści na nich samych.

Przy realizacji budynków CD ma być zastosowany całkiem inny system prac. Generalny wykonawca, zapewnione finansowanie nie bazujące w 100% na wpłatach klientów no i doświadczenie zdobyte naszym kosztem... Mam nadzieję, że to sprawdzi się lepiej niż jak odniosłem wrażenie improwizacja przy budowie naszych bloków... Tego życzę przyszłym sąsiadom z CD.

Tak się rozpisałem ale mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem gdyż nie to było moim celem. Żeby było jasne nikomu nie odradzam zakupu mieszkania na osiedlu energooszczędnym ale z powodów zamieszczonych powyżej nie będę też usilnie namawiał. Są pozytywne strony które najlepiej przedstawią pracownicy TZ i niestety te mniej wesołe które my opisujemy tutaj.
Betiss 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 14, 2011 10:48
Posty: 113
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 7:57    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Tak i wszystko byłoby dobrze gdyby obecne przepychanki dotyczące tego co dzieję się w koło naszych bloków miały miejsce rok temu..... Chyba mój przedmówca zapomniał że jest rok 2012.... i wcale nie mówimy tu o niedoinformowaniu tylko o wciskaniu bajek. Na zebraniu w listopadzie wszyscy słyszeliśmy jaki będzie postęp prac i guzik..... Planowe i terminowe były tylko nasze wpłaty.... I jakoś mało bawi mnie ta cała sytuacja. Podpisaliśmy umowy jakie podpisaliśmy, a to co się dzieje teraz jest tylko tego następstwem..... działanie celowe a nie brak informacji....
kamlan 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Sob Cze 25, 2011 15:16
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 8:18    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Heh... pisałem o kosmicznym poślizgu i ostatnie zdanie trzeciego akapitu też jest... Smile
Betiss 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 14, 2011 10:48
Posty: 113
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 8:28    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

I dlatego nie zamierzam ani nikogo zniechęcać ani zachęcać .... tylko nauczona na błędach mogę poradzić.... zanim coś podpiszesz w TZ poradź się prawnika, bo twoje dobre samopoczucie i spokój są tego warte.
paki111 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 23:25
Posty: 208
Skąd: Gd.Osowa, Marsa 24

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 8:36    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Nie będę się rozpisywał. Faktem jest, że komunikacja szwankuje. Deweloper rzadko nas informuje o postępach prac a jak pytam to część maili pozostaje bez odpowiedzi.
inka281 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pon Sty 02, 2012 14:14
Posty: 79
Skąd: Gdańsk, Królewskie Wzgórze

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 17:21    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Mam jeszcze pytanie: czy ktoś z Państwa już mieszka na Osiedlu Energooszczędnym?
Jak z temperaturą ciepłej wody?
grecja88 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 21:54
Posty: 24
Skąd: Gdańsk Osowa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 17:42    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

My mieszkamy. Woda jest gorąca bez problemu - nie sprawdzałam temperatury, ale ja się zawsze prawie we wrzątku kąpię Wink temp. w domu ok.22.5 stopnia przy ustawieniu na 20.5 - ogólnie ciepło - właściwie w ciągu dnia non stop krótki rękaw, jedynie wieczorem przy tv sweterek Wink ogólnie też nie uważam, że utopione pieniądze. sporo nerwów, przeprowadzka 4 miesiące później niż było zaplanowane, co generowało dodatkowe koszty, ale teraz już mieszkam i mam nadzieję, że będzie dobrze! Smile
inka281 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pon Sty 02, 2012 14:14
Posty: 79
Skąd: Gdańsk, Królewskie Wzgórze

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 18:06    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Gracja możesz mi napisać jak kształtują się opłaty?
zbulwersowany 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 15, 2011 20:04
Posty: 21
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 19:45    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Hmm, woda ciepła jest i ogrzewanie jako tako działa ale na dworzu jest 15C wiec zdziwilbym sie gdyby w mieszkaniach było zimno. ale jakośc wykonczenia osiedla to daleki PRL, Altermatywy 4. Nie ma smietnika, niedokonczona zielen a wlasciwie jej brak. Wejscie do garazy to jak w blokach PGR-owskich,Brak ogrodzenia, nie działajace domofony, uszkodzone drzwi wejsciowe,itd, itd. Jeżeli tego wszystkiego sie nie zauważa i wielu jeszcze innych niedoróbek, to można tu mieszkac. Jednak za takie pieniadze inni developerzy oferuja wysoka jakośc a nie taka tandetę i niedoróbki. Do budynku 24 nie można dojechac wozkiem, brak podjazdu dla wózków inwalidzkich i innych.Tak juz sie nie buduje i nie wolno tak budować. Pozdrawiam wspólmieszkanców tego CUDU.
grecja88 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 21:54
Posty: 24
Skąd: Gdańsk Osowa

PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 21:03    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Inka - opłat jako takich jeszcze nie było - to wystawi Dominium - pewnie będzie jakieś oficjalne zebranie.
Co do standardów innych deweloperów... cóż... zbulwersowany jest taki pewny, że u innych jest lepiej ... ja nie. Nie mówię, że wszędzie jest źle, ale można było "wdepnąć" gorzej.
zbulwersowany 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 15, 2011 20:04
Posty: 21
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 28, 2012 7:17    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

To prawda ja też zawsze się pocieszam ,że może być jeszcze gorzej. My tak naprawdę jeszcze dokładnie nie wiemy w co wdepnęliśmy bo nie mamy jeszcze aktów notarialnym i inwestycja jest niedokończona. Pozostaje nam mieć nadzieję,że nie zbankrutują i jakoś zamkną tą inwestycje. Prawdziwy test czeka nas zimą. Oby te "super" sysytemy okazały się na tyle sprawne, że da się tam mieszkac. To co było tej zimy to jakaś porażka.Temperatura w mieszkaniu nie przekraczała 14C.
Zachęcam do kupna pozostałych mieszkan bo wtedy będzie większe prawdopodobieństwo,że dokończą budowę Smile.Pozdrawiam TZ.
Betiss 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 14, 2011 10:48
Posty: 113
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Śro Mar 28, 2012 7:36    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

U kogoś zimą w mieszkaniu temperatura także była poniżej 16 st., a ostatnio w TZ usłyszałam że to tylko ja mam takie problemy.... Wobec tego informuję szanowne TZ, że takich mieszkań jest więcej.....
krzysztof_64 
   

Zaglądajacy


Wiek: 60
Dołączył: Nie Cze 26, 2011 18:03
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 11:36    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Przez całą zimę temperatura w mieszkaniu nie przekroczyła 12*,jedynie jak włączyli tą maszynerie to dało się odczuć ciepło ale to było20 03 2012r Smilei tylko na 2 dni dalej powrócił standard, "docelowo"będzie lepiejRazzRazzRazz. Rotfl
Betiss 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 14, 2011 10:48
Posty: 113
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 12:25    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Oj coś mi się wydaje, że udowodnienie tego faktu będzie bezproblemowe...... Very Happy
kamlan 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Sob Cze 25, 2011 15:16
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 9:23    Temat postu: Re: Wizyta na budowie

Ja się chciałem tylko zapytać kto otwiera bramę do hali pod budynkiem B i jej nie zamyka. W czwartek przed 7 schodzę do garażu a brama sobie otwarta wisi i kto chce może biegać po blokach. Czy to dlatego, że jeszcze nikogo nie okradziono? Wiem, że i klatki bywają otwarte a dla chcącego nic trudnego tylko dlaczego mamy ułatwiać niepowołanym osobom dostęp do naszego mienia? Z pilota brama przynajmniej mi działa bez problemów, otwiera się i sama zamyka... Jak nie masz pilota do bramy to idź do TZ i sobie weź - myślę, że do tego nie trzeba koniecznie robić odbioru tylko za pokwitowaniem wydadzą...


Kolejna sprawa - śmieci się walają po całym osiedlu bo śmietniki są przepełnione... Czy wszyscy nadal protestują przeciwko wstawieniu kontenera budowlanego? Ja mogę poczekać na robaczki - jakoś je wytępię ale nie wiem czy niektórzy nie uciekną jak zobaczą jednego...


Inny temat to taki, że brązowe pojemniki są na śmieci "mokre" tzw. biodegradowalne... W chwili obecnej ląduje tam wszystko... Uwierzcie, że jak nasz dostawca usług komunalnych się wnerwi to będziemy płacili za śmieci znacznie więcej...


Podsumowując czepiamy się TZ ale nikt się nie czepia siebie... Otwarta brama i walające się śmieci to akurat nie jest wina TZ... Zauważmy, że teraz wygląd i jakość naszego osiedla zaczyna już coraz bardziej zależeć również od nas...
Odpowiedz do tematu Strona 34 z 36 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama